COL1-A12S 12" x 18" STYLE A, FC11 Spun Aluminum Collar
1-Piece Construction
STYLE A, FC11 Spun Aluminum Collar 1
STYLE A, FC11 Spun Aluminum Collar 2
STYLE A, FC11 Spun Aluminum Collar 3
STYLE A, FC11 Spun Aluminum Collar 4
Satin
BronzeTone Powder Coat
Black Powder Coat
White Powder Coat
Currently Unavailable
Description
.080" Thickness - 33% Stronger Than Standard Competitor's Products
Technical Specifications
  • Brand Concord American
  • Model COL1-A12S
  • Butt Dia. 12"
  • Outside Dia. 18"
  • Description 1-Piece
Compare with similar items
This Item
Recommended
2" x 12" STYLE A, FC11 Spun Aluminum Collar, 1-Piece Construction