COL1-A12C 12" x 18" STYLE A, FC11 Cast Aluminum Collar
1-Piece or Split 2-Piece Construction
STYLE A, FC11 Cast Aluminum Collar 1
STYLE A, FC11 Cast Aluminum Collar 2
STYLE A, FC11 Cast Aluminum Collar 3
Satin
BronzeTone Powder Coat
Black Powder Coat
White Powder Coat
Currently Unavailable
Description
Technical Specifications
  • Brand Concord American
  • Model COL1-A12C
  • Butt Dia. 12"
  • Outside Dia. 18"
  • Description 1-Piece
Compare with similar items
This Item
Recommended
12" x 18" STYLE A, FC11 Cast Aluminum Collar, 1-Piece or Split 2-Piece Construction
COL1-A12C
2" x 12" STYLE A, FC11 Spun Aluminum Collar, 1-Piece Construction
COL1-A02S
2" x 12" Standard Profile Aluminum Flash Collar, With .060" Wall Thickness, Not Split
CS-212
2" x 12" Standard Profile Split Aluminum Flash Collar, With .060" Wall Thickness
CSSPLT-212